СВОДКА

Употребата на марихуана от тийнейджъри е свързана с риск от психични заболявания

Ново голямо проучване установи, че тийнейджърите, употребяващи канабис, са изложени на два пъти по-висок риск от развитие на психотично и биполярно разстройство в ранна зряла възраст. Изследването, публикувано в JAMA Health Forum, проследява над 460 000 юноши и открива повишен риск и за депресия и тревожност. Учените предупреждават, че употребата на марихуана в юношеска възраст значително увеличава опасността от сериозни психични заболявания.

Източник:

← Към Здраве