СВОДКА

КАТ наказан да плати 300 евро заради сбъркана глоба

Шофьор беше глобен от камера на КАТ за липса на задължителна застраховка „Гражданска отговорност“, но доказа пред Районния съд в Пловдив, че полицата му е изрядна. Вместо да плати глобата от 127,82 евро, полицията бе осъдена да заплати 300 евро разноски по делото. Макар камерите да са свързани с изкуствен интелект, случаят показва, че и те могат да грешат.

Източници (2):

← Към Крими