СВОДКА

С възстановка, беседа, филм и изложба отбелязаха 50-годишнината на Музея на гурбетчийското градинарство в Лясковец

Музеят на гурбетчийското градинарство в Лясковец отбеляза 50-годишнината си с възстановка, беседа, филм и изложба. Той е единствен по рода си на Балканския полуостров и представя историята на българските градинари, покорили Европа и света през XIX и XX век. Заместник-кметът на Лясковец подчерта приноса на местните градинари за развитието на зеленчукопроизводството и изграждането на мост между България и Европа.

Източник:

← Към Култура