Галерията в Благоевград е домакин на Международно триенале „Духът на акварела“
Градската художествена галерия в Благоевград ще бъде домакин на Четвъртото международно триенале „Духът на акварела“ от 30 юни до 17 юли, като ще представи над 100 творби от колекцията. Организатор на събитието е фондация „Международно акварелно общество – България“, а в експозицията са включени наградени картини, работи на международното жури и селектирани автори от различни държави. Сред участниците има художници с международна известност, а част от творбите са на автори от града домакин.
Източник: