Професор от УМБАЛ "Александровска" започвв безсрочна гладна стачка
Проф. д-р Милена Иванова-Шиварова, председател на синдикалната секция на Национален синдикат "Защита" в УМБАЛ "Александровска", обяви безсрочна гладна стачка от 29 юни, след като поиска информация за възнагражденията на ръководството и финансовото състояние на болницата. Според синдиката вместо предоставяне на данните срещу нея е започнала дисциплинарна процедура, свързана с нейната синдикална дейност и настояване за прозрачност. От организацията са уведомили министъра на здравеопазването и призовават за институционална намеса, за да се избегнат по-нататъшни протестни действия.
Източник: