Техеран: Никоя друга институция, нито друга държава, освен Иран, не е отговорна за управлението на Ормузкия проток
Иранският външен министър Абас Арагчи предупреди, че всякаква чужда намеса в управлението на Ормузкия проток ще засили напрежението в региона. Той подчерта, че само Иран носи отговорност за протока, и призова страните да не се отклоняват от меморандума за разбирателство с Вашингтон. Предупреждението дойде след размяна на удари между Иран и САЩ, започнала в петък.
Източник: