Ново проучване: Канабисът удвоява риска от тежки психични заболявания в тийнейджърска възраст
Мащабно проучване, публикувано в JAMA Health Forum, установи, че тийнейджърите, които употребяват канабис, са с два пъти по-висок риск от развитие на психотични и биполярни разстройства в ранна зряла възраст. Изследването проследява над 463 000 юноши до 26-годишна възраст и показва също повишен риск от депресия и тревожност.
Източник: