Словения възобновява отношенията си с Израел
Словения възобновява дипломатическите си отношения с Израел и обмисля преместване на посолството си в Йерусалим, като замразява признаването на Палестина. Премиерът Янез Янша определи Израел като стратегически партньор и заяви, че Любляна ще замени откритата враждебност с твърдо приятелство. Страната отменя и оръжейното ембарго срещу Израел.
Източник: