СВОДКА

Иран предупреди, че всякаква намеса в управлението на Ормузкия проток от Техеран рискува "да засили напрежението" в региона

Иранският външен министър Абас Арагчи предупреди, че всяка намеса в управлението на Ормузкия проток извън меморандума за разбирателство с Вашингтон ще засили напрежението в региона. Той подчерта, че само Иран носи отговорност за протока, и призова всички страни да не се намесват. Изявлението идва след размяна на удари между Иран и САЩ в петък.

Източник:

← Към Свят