СВОДКА

Армията в Уганда дръпна шалтера на водещи медии в страната

Началникът на армията на Уганда, генерал Мухузи Кайнеругаба, разпореди затварянето на водещи медии в страната, включително най-големия независим ежедневник „Дейли Монитор“ и частния оператор NTV Уганда, без да оповести публично причината. В социалните мрежи той заяви, че не вярва в свободната преса и че медиите няма да бъдат отворени отново без негово разрешение, докато опозиционни и правозащитни групи го обвиняват, че е централна фигура в репресивен режим.

Източник:

← Към Свят