С 13 евро е по-скъпо пътуването ни до морето с автомобил
Пътуването от София до Бургас и обратно с автомобил това лято струва с 13 евро повече в сравнение с миналата година заради по-скъпите горива, като основната причина е напрежението в Близкия изток. При среден разход около 7 литра на 100 км, маршрутът излиза около 83 евро, а въпреки по-високите цени някои шофьори не се отказват от колата, но планират да я ползват по-малко на морето. От бранша прогнозират, че при трайно примирие в Близкия изток цените на горивата може да тръгнат надолу още в разгара на лятото, като дизелът вече е поевтинял с 12% за месец.
Източник: