Иранската Революционна гвардия пое отговорност за обстрела с дронове и ракети на Кувейт и Бахрейн след американските удари
Иранската Революционна гвардия пое отговорност за обстрела с дронове и ракети срещу Кувейт и Бахрейн, като заплаши с пълно прекратяване на преговорите със САЩ, ако Вашингтон продължи с нападенията срещу Иран. Гвардията определи действията си като ответен удар срещу Пети флот на САЩ и военновъздушната база "Ал Асад". Междувременно иранското външно министерство обвини САЩ в нарушаване на примирието след нощни удари по радарни обекти на южното крайбрежие на Ислямската република.
Източник: