СВОДКА

Климатолог: Пийте топъл чай в жегите и избягвайте климатиците

Климатологът Христо Попов прогнозира, че през следващите дни в България ще остане много топло, но без екстремни стойности от 40 градуса, като от средата на седмицата се очакват локални валежи и гръмотевични бури, които ще доведат до временно понижение на температурите. Той препоръча пиене на топъл чай, избягване на излизане в най-горещите часове и поддържане на температурна разлика между вътрешни и външни помещения не повече от 10 градуса, за да се облекчи топлинният стрес. Попов допълни, че България трябва по-активно да се подготвя за зачестилите горещини чрез адаптиране на градската среда.

Източник:

← Към Здраве