СВОДКА

САЩ удариха отново Иран. Техеран атакува US бази в Кувейт и Бахрейн

САЩ нанесоха нови удари по цели в Иран в отговор на атака срещу търговски кораб в Ормузкия проток, а Иран отвърна с удари по американски бази в Бахрейн и Кувейт. Това е втората серия от размяна на удари в рамките на едно денонощие, въпреки че двете страни подписаха меморандум за взаимно разбирателство преди по-малко от две седмици. Президентът Тръмп заяви, че ударите са в отговор на многократни нарушения на режима на прекратяване на огъня от страна на Иран.

Източник:

← Към Свят