СВОДКА

Израел съобщи, че е ликвидирал бойци на Хизбула и е атакувал ракетна установка в района на Набатийе

Израелските сили за отбрана съобщиха, че са ликвидирали бойци на Хизбула, въоръжени с противотанкови гранатомети, и са поразили ракетна установка в района на град Набатийе в Южен Ливан, за да отстранят заплаха за войниците си. В петък Ливан и Израел сключиха във Вашингтон рамково споразумение за сигурност, което предвижда изтегляне на израелските сили от някои окупирани райони, но пълно изтегляне ще бъде осъществено едва след разоръжаването на Хизбула.

Източник:

← Към Свят