Гърция върна на Египет древни статуетки, открити в контейнер за отпадъци
Гърция върна на Египет шест теракотени статуетки, открити преди осем години в контейнер за отпадъци в Атина. Според гръцкото министерство на културата артефактите са били незаконно изнесени от Египет, като две от фигурките се оказали фалшификати, но и те ще бъдат предадени. Министърът на културата Лина Мендони определи връщането като „акт на уважение“ към принципа за защита на културното наследство.
Източник: