СВОДКА

Държавата подготвя 170 млн. евро за фермерите по „иранската помощ“

Българската държава е предвидила 170 млн. евро за подпомагане на земеделските производители по т. нар. "иранска помощ", като средствата ще компенсират до 70% от разликата в цените на торовете и горивата заради войната в Иран. Министърът на земеделието Пламен Абровски уточни, че се обмислят два варианта за предоставяне на помощта – по технологични карти или чрез индивидуално изчисляване за всеки производител. Абровски допълни, че за проблемите с ниската изкупна цена на черешите се търси решение чрез създаване на кооперативи и стимули като обратно начисляване на ДДС.

Източник:

← Към Икономика