СВОДКА

Над 10 000 унгарци излязоха в жегата за първия гей прайд след падането на Орбан

Повече от 10 000 души се включиха в първото годишно шествие на гей парада в Будапеща след изборното поражение на Виктор Орбан, като забраната от миналата година беше отменена от новото правителство. Участниците изразиха оптимизъм за бъдещи права, включително относно осиновяването и брака за еднополови двойки. Шествието, което преди се превърна в мащабна антиправителствена демонстрация, този път премина в по-празнична и надеждна атмосфера.

Източник:

← Към Политика