СВОДКА

Шок в Сърбия: Александър Вучич обяви, че се оттегля до седмици

Сръбският президент Александър Вучич обяви пред парламента, че ще подаде оставка след няколко седмици, като заяви, че това вероятно е последният път, когато говори като държавен глава. Решението му идва на фона на продължителни протести, започнали след трагедията в Нови Сад, при която загинаха хора при срутване на козирка. Вучич подчерта, че е служил на страната си 14 години и отхвърли обвиненията, че никога няма да напусне поста.

Източник:

← Към Свят