Вучич подава оставка до седмици
Сръбският президент Александър Вучич обяви пред митинг на свои поддръжници в Белград, че подава оставка в рамките на седмици. Той заяви, че това са последните му дни като държавен глава след 14 години служба и подчерта необходимостта от енергийна независимост и запазване на военния неутралитет. Вучич допълни, че страната трябва бързо да се развива, включително чрез производство на роботи от август и изграждане на центрове за данни.
Източници (3):