Учените предсказват как ще свърши светът - и казват, че Земята може би няма да бъде погълната от слънцето в края на краищата
Ново научно проучване предполага, че Земята може да избегне унищожение, когато Слънцето започне да умира след около пет милиарда години. Предсмъртните агонии на звездата биха могли да изтласкат планетата в космоса, вместо тя да бъде погълната. Учените уточняват, че Марс също ще бъде пощаден, докато Меркурий и Венера неминуемо ще загинат.
Източник: