СВОДКА

Унгария намали мощността на АЕЦ "Пакш" заради жегата

Унгарската атомна електроцентрала "Пакш" намали мощността на един от реакторите си заради рекордно високата температура на водата в река Дунав, която надхвърли допустимия праг от 29,5 градуса по Целзий. Операторът уточни, че мярката е временна и домакинствата няма да усетят промяна в електрозахранването. Централата работи от 1982 г. и предстои нейната модернизация.

Източник:

← Към Икономика