Русенци са призовани да избягват да излизат между 11 и 17 ч.
От утре до 1 юли в Русенско се очаква първата за сезона гореща вълна с температури над 32 градуса в продължение на няколко дни. Областната администрация призовава гражданите да не излизат на открито между 11 и 17 часа, да приемат достатъчно течности и да носят светли дрехи, като особено внимание да обърнат на възрастните, децата и хронично болните. Забранено е паленето на открит огън на по-малко от 100 метра от горски територии и изхвърлянето на незагасени цигари в определени зони.
Източник: