СВОДКА

"Хизбула" отхвърли примирието в Ливан като "капитулация пред Израел"

Лидерът на "Хизбула" Наим Касем отхвърли споразумението за сигурност между Ливан и Израел, постигнато с посредничеството на САЩ, определяйки го като "капитулация" и "нищожно". Той обвини ливанското правителство в едностранни отстъпки и заяви, че групировката ще продължи въоръжената си съпротива, тъй като споразумението според него легитимира израелското военно присъствие. Рамката предвижда поетапно изтегляне на Израел от части на Южен Ливан и разполагане на ливанската армия, но "Хизбула" настоява за друг подход за прекратяване на конфликта.

Източник:

← Към Свят