Повече от 200 лодки и джетове дефилираха по река Дунав между Русе и Гюргево, а „Ястребите на Румъния“ изписаха фигури в небето
Днес се проведе първият трансграничен парад на Русе и Гюргево под мотото "Парад на Дунав – два флага, една река". В речното дефиле участваха повече от 200 лодки и джетове от България и Румъния, а над тях "Ястребите на Румъния" изписаха фигури в небето. Програмата включваше още дневни фойерверки, концерти, водни битки и дегустация на вина.
Източник: