БАБХ спря 5 тона храни за ден заради нарушения
Българската агенция по безопасност на храните е поставила под възбрана близо 5 тона храни след проверки в София, Пловдив и Бургас. Сред установените нарушения са изтекъл срок на годност, некоректно етикетиране, липса на документи за проследимост и проблеми със съхранението. На операторите са издадени разпореждания за забрана, а на някои обекти предстои съставяне на актове за административни нарушения.
Източник: