Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения
Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ) възбрани близо 5 тона храни при проверки в София, Пловдив и Бургас заради изтекъл срок на годност, некоректно етикетиране и липса на документи за проследимост. Най-голямото количество са 4630 кг храни с изтекъл срок, открити в столичен склад за търговия на едро, които са насочени за унищожаване. На нарушителите предстои съставяне на актове за административни нарушения.
Източник: