Властта дава 170 млн. евро на земеделците по "иранската помощ"
Българското правителство отпуска 170 милиона евро като т.нар. "иранска помощ" за земеделските производители, която ще компенсира до 70% от разликата в цените на торовете и горивата, предизвикана от войната на САЩ и Израел с Иран. Министърът на земеделието Пламен Абровски обяви, че се обмислят два варианта за разпределение на средствата – чрез технологични карти или чрез индивидуално изчисление за всеки производител. В същото време той призна за проблема с ниските изкупни цени на черешите, като посочи, че целта е подпомагане създаването на кооперативи за по-ефективна продажба.
Източници (2):