В Свищов тържествено отбелязват 149 години от освобождението на града
В Свищов тържествено отбелязват 149 години от освобождението на града от османско иго с поклонение и ритуал по поднасяне на венци и цветя на Братската могила в местността „Паметниците“. Свищов е първият български град, освободен на 27 юни 1877 г. след преминаването на руските войски при река Дунав, а денят е обявен за Ден на града.
Източник: