САЩ, Израел и Ливан подписаха мирно споразумение, изолирайки ''Хизбула'' и Иран
Израел и Ливан подписаха в Държавния департамент на САЩ тристранно рамково споразумение, което според американския държавен секретар Марко Рубио бележи началото на труден, но съществен път към траен мир в Близкия изток. Конфликтът, избухнал на 2 март, доведе до над 4000 жертви в Ливан и над един милион бежанци, а ливанският посланик определи споразумението като решителна стъпка към възстановяване на суверенитета и териториалната цялост на страната.
Източник: