Четири от US самолетите отпътуваха от летище “Васил Левски”
Четири от американските самолети на летище "Васил Левски" вече са напуснали България, а останалите ще отпътуват поетапно от понеделник, съобщиха от Министерството на отбраната. Правителството удължи престоя на до 15 самолета и обслужващия ги персонал до 30 юни 2026 г., след като САЩ поискаха срок до 30 юли, но българските институции прецениха, че е достатъчен само един месец. Министърът на отбраната обясни, че този период е даден, за да могат американските съюзници да организират следващите си действия и евентуално преместване на техниката.
Източници (4):