Министърът на енергетиката на САЩ омаловажи смъртоносните горещи вълни в Европа
Американският министър на енергетиката Крис Райт омаловажи опасностите от рекордната гореща вълна в Европа, като заяви, че през зимата умират повече хора от студ, отколкото през лятото от жега. Неговите коментари идват в момент, когато Европейският съюз и редица правителства предупредиха за реална заплаха за живота на гражданите поради екстремните температури. Въпреки че статистиката сочи по-висока смъртност от студ в Европа, учени и здравни власти настояват, че топлинните вълни крият сериозни рискове.
Източник: