Хотелиери по морето: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40%
В края на юни туристическият бранш отчита 35% спад на гостите по Северното Черноморие спрямо миналата година, като повечето хотели в курорта „Златни пясъци“ са наполовина празни въпреки големите отстъпки. Основните причини за отлива са липсата на транспортна свързаност и загубата на ключови пазари, включително германския, руския, прибалтийските и румънския. Хотелиерите определят ситуацията като критична и безпрецедентна.
Източник: