Свищов чества 149 години от освобождението си
Свищов отбелязва 149 години от освобождението си на 27 юни 1877 г., когато става първият български град, освободен от османско иго след преминаването на руските войски. Денят, обявен за Ден на града, се чества с общоградско поклонение и полагане на венци на Братската могила с участието на 55-и Инженерен полк. Историческият музей се включва с експозиция и безплатен вход за посетителите.
Източник: