Лавров: САЩ са виновни, че нямаше споразумение от Аляска за Украйна
Руският външен министър Сергей Лавров обвини САЩ за липсата на писмено споразумение след срещата на върха в Аляска, като постави под въпрос твърдението на държавния секретар Марко Рубио, че не са били сключени споразумения, а само обсъдени предложения. Междувременно украинският президент Володимир Зеленски одобри 40-дневна кампания за удари, за да окаже натиск върху Русия, което предизвика извънредно положение в Крим и доведе до недостиг на гориво, проблеми с водоснабдяването и масово напускане на полуострова.
Източници (2):