Русия обвини Запада за Близкия изток и Балканите
Руското външно министерство обвини САЩ, ЕС и НАТО, че умишлено подхранват конфликти в Близкия изток и на Балканите, за да наложат икономически и политически контрол. Според посланик Александър Трофимов действията на Запада подкопават суверенитета на независимите държави и дестабилизират целия евразийски регион. Москва изрази особено безпокойство от опитите окончателно да бъдат „завладени" Балканите чрез ускореното им интегриране в евроатлантическите структури.
Източник: