Никой не печели, докато ЕС говори твърде много за Израел, а Израел говори твърде малко с Европа
Европейският съюз отделя непропорционално голямо внимание на Израел в дипломатическите си дискусии, поставяйки го в центъра на дебатите по начин, който не съответства на неговия размер или влияние. В същото време Израел все по-често отхвърля ЕС като стратегически незначителен, което води до дисбаланс, от който никой не печели. Авторът на анализа поставя под въпрос последователността на европейската дипломация и последиците от този фокус за нейната достоверност в Близкия изток.
Източник: