Библията става задължително четиво в училищата в Тексас
Тексаската образователна комисия одобри задължително изучаване на библейски истории за всички ученици в държавните училища, като четивата включват пасажи за Адам и Ева и Изход. Критиците определят мярката като нарушение на религиозните свободи и разделението между църква и държава, въпреки че тя влиза в сила едва през 2030 г. Решението идва след като миналата година Тексас стана най-големият щат, изискващ излагане на Десетте Божи заповеди в класните стаи.
Източник: