Израел и Ливан подписаха рамково споразумение с посредничеството на САЩ
Израел и Ливан подписаха рамково споразумение във Вашингтон, което цели да сложи край на сраженията между Израел и подкрепяното от Иран движение "Хизбула". Държавният секретар на САЩ Марко Рубио определи споразумението като първа трудна, но съществена стъпка към възстановяване на ливанския суверенитет. Подробностите около документа остават неясни, като не е посочено как условията му се различават от предходното споразумение за прекратяване на огъня от април.
Източник: