Служители от държавната администрация излизат на протест
Служители от държавната администрация, членове на Синдиката „Подкрепа“, организират протест пред Министерския съвет на 29 юни срещу планираните съкращения на средства за заплати и замразяването на доходите в Закона за държавния бюджет за 2026 година. Те настояват за осигуряване на ръст на възнагражденията в социалните, осигурителните и статистическите институции, както и за възстановяване на допълнителното заплащане за трудов стаж и професионален опит.
Източник: