СВОДКА

Служители от държавната администрация излизат на протест

Служители от държавната администрация, членове на Синдиката „Подкрепа“, организират протест пред Министерския съвет на 29 юни срещу планираните съкращения на средства за заплати и замразяването на доходите в Закона за държавния бюджет за 2026 година. Те настояват за осигуряване на ръст на възнагражденията в социалните, осигурителните и статистическите институции, както и за възстановяване на допълнителното заплащане за трудов стаж и професионален опит.

Източник:

← Към България