Лимитите за болници отпадат
Лимитите за болниците ще бъдат премахнати, но преди това ще се обсъдят различни варианти за ограничаване на ненужните разходи, като засега финансовите ограничения остават. Това стана ясно от изявление на депутата доц. Георги Илиев, който посочи, че управляващите смятат лимитите за неподходящ контролен механизъм. Междувременно болниците продължават да печелят делата срещу Здравната каса за неплатена дейност, като неплатените суми за полугодието надхвърлят 35 млн. евро.
Източник: