Геологът Злати Златев: Бях шеф на човекоядци в Мозамбик (ВИДЕО)
Българският геолог Злати Златев разказва в подкаст за невероятните си преживявания в Мозамбик, където ръководил екип от местни жители след гражданска война. По време на обяд с най-доверените си колеги той научава, че много от тях са били принудени да ядат човешко месо, за да оцелеят по време на конфликта. Златев описва тези действия не като традиция, а като отчаян опит за оцеляване в условия на тежък глад.
Източник: