ОАЕ подчерта в разговор с иранския външен министър необходимостта от сигурност в Ормузкия проток
Министърът на външните работи на Обединените арабски емирства подчерта в телефонен разговор с иранския си колега необходимостта от защита на морските коридори и свободата на корабоплаването през Ормузкия проток. Това е първият официално обявен контакт между двете страни от началото на американско-израелските удари срещу Иран, които доведоха до напрежение и атаки в региона. Шейх Абдула бин Зайед изтъкна и важността от спазване на международното право и постигане на незабавно прекратяване на военните действия.
Източник: