Стармър си тръгва, но лейбъристите остават
Великобритания ще получи нов министър-председател, след като лидерът на Лейбъристката партия Киър Стармър подаде оставка, за да даде път на обновяване на върха. Очаква се негов наследник да бъде Анди Бърнам, който има по-дългогодишен политически опит като бивш министър и кмет на Манчестър. До избора на нов лидер Стармър ще остане на поста си.
Източник: