Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието
Правителството започва поредица от срещи за справяне с безводието и проблемите във ВиК сектора, като първата среща се е провела днес с участието на министри и представители на най-засегнатите области Плевен и Ловеч. Набелязани са краткосрочни и средносрочни мерки като почистване на водохващания и подмяна на водопроводи, както и дългосрочни решения, включително довеждащия водопровод "Черни Осъм". По време на срещата е договорен нов подход за финансиране на проектите, тъй като досега общините са пренасочвали средства от други проекти, за да се справят с водната криза.
Източник: