САЩ подновиха санкциите срещу руския петрол
Американските петролни санкции срещу Русия отново са в сила, след като временните изключения, въведени заради ситуацията с Ормузкия проток, бяха прекратени. Според украинския комисар по санкциите Владислав Власюк санкциите срещу "Роснефт" и "Лукойл" вече се прилагат отново. По време на отмяната на ограниченията от 12 март до 17 юни Русия е спечелила допълнително над два милиарда долара от петролен износ.
Източници (2):