СВОДКА

Кюстендил се побратими с Кирият Моцкин

Община Кюстендил и израелската община Кирият Моцкин подписаха споразумение за побратимяване и сътрудничество в сферата на културата, образованието, икономиката и местното самоуправление. Събитието носи силен символен заряд, тъй като се провежда в навечерието на Празника на черешата и ден след рождения ден на Димитър Пешев, чието дело за спасяването на еврейската общност е дълбоко уважавано. Кметовете си размениха дарове с историческо послание – българска мома от творчеството на Майстора и традиционен свещник за Ханука.

Източник:

← Към България