СВОДКА

"Енерго-Про" въведе в експлоатация система за съхранение на електроенергия с батерии в Горна Оряховица

"Енерго-Про" въведе в експлоатация първата за групата в България система за съхранение на електроенергия с батерии в Горна Оряховица. Съоръжението ще съхранява енергия при излишък и ще я отдава при повишено потребление, като подпомага балансирането на електроенергийната система. Инвестицията е на стойност 4,23 млн. евро и е съфинансирана по Националния план за възстановяване и устойчивост.

Източник:

← Към Икономика