Ловчанският митрополит Гавриил бе награден с ордена „Св. св. Кирил и Методий“ - първа степен
Ловчанският митрополит Гавриил бе удостоен с ордена „Св. св. Кирил и Методий“ - първа степен по решение на Светия синод за 25-годишнината от избора му за епархийски митрополит и за църковни заслуги. Българският патриарх Даниил му пожела дългогодишна ревностна служба на църквата, а митрополитът благодари за оказаната чест и изрази надежда за Божията подкрепа в служенето му.
Източник: