Министър Ива Петрова: Споразумението с „Боташ“ изпълни важна роля за гарантиране на сигурността на газовите доставки
Министърът на енергетиката Ива Петрова проведе среща с турския си колега Алпарслан Байрактар в Истанбул, като двамата се договориха за разширяване на енергийното сътрудничество. Петрова подчерта, че споразумението с „Боташ“ е осигурило сигурността на газовите доставки в период на нестабилност на европейските пазари. Обсъдени бяха и възможностите за задълбочаване на енергийната свързаност и развитие на регионални газови коридори за диверсификация на доставките в Югоизточна Европа.
Източници (2):